Selgus arhitektuurikonkursi võitja 08. juuli

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas välja Paide Gümnaasiumi uue hoone arhitektuurikonkursi võitja.
2021. aasta sügisel avatav hoone saab olema 1910. aastal tütarlaste gümnaasiumina ehitatud hoone koos täna võitjaks kuulutatud kavandiga "Pai".

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Arhitektide Liiduga korraldas Paide riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis Salto arhitektuuribüroo ideekavandiga „Pai“. Ideekavandi autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean. Arhitektuurivõistluse eesmärk oli valida Paide vanalinna muinsuskaitsealasse sobivaim arhitektuurne lahendus Paide riigigümnaasiumi õppehoone rekonstrueerimiseks ja  juurdeehituse rajamiseks.

Kavandatav riigigümnaasiumi koolihoone on planeeritud kuni 252 õpilasele ning valmib 2021. aasta sügisel.