Õppetöö

Valikained


Paide Gümnaasiumi valikkursuste valimise kord.

Valikainetele registreerumine ning täpsem info sisu ja toimumise kohta leiab Stuudiumist.

I õppeperioodil

  • Praktiline kunst (Madli Liiva)
  • Prantsuse keel I (Kaidi Aabla)
  • Elu Keemia (Merike Einma)
  • Filosoofia I (Maiko Kesküla)
  • Kasutajakeskne disain ja prototüüpimine (Virgo Õitspuu)
  • Sissejuhatus arhitektuuri (Elo Kiivet)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Helitehnoloogia alused (Lauri Lugu)
  • Ultimate Frisbee ja saalihoki (Virgo Õitspuu)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali)
  • Suhtleme vene keeles (Iren Šarapova)
  • Matemaatika AB kursus (Lilia Ottenson)
  • Inglise keele lisakursus (Liivi Aare)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • Noortejooga algajatele (Kristin Kuhlap)
  • TORE (Heidi Antons, Inge Jasner)

 

II õppeperioodil

  • Prantsuse keel II (Kaidi Aabla)
  • Eesti elukooslused (Merike Einma)
  • Filosoofia II (Maiko Kesküla)
  • Tarkvara arendus ja testimine (Virgo Õitspuu)
  • Joonestamine (Paide Kunstikool)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali, Kaur Pennert)
  • Matemaatika AB kursus (Lilia Ottenson)
  • Inglise keele lisakursus (Liivi Aare)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • Noortejooga algajatele (Kristin Kuhlap)
  • Conversational English (Julia-Marie Votava)
  • Säästev renoveerimine (Rainer Eidemiller)
  • Psühholoogia
  • Vaimne tervis
  • Tähendusi täis maailm (Riin Luks)
  • Liiklusteooria alused (Merike Laas)
  • Fotograafia
  • Produtseerimine (jätkukursus helitehnoloogiale) (Lauri Lugu)
  • Suured küsimused väikeses plaanis (Uku Valner)
  • Religiooniõpetus I

 

III õppeperioodil

  • Prantsuse keel III (Kaidi Aabla)
  • Praktiline keemia (Merike Einma)
  • Kõnekunst (Ellen Rosimannus, Martha-Beryl Grauberg)
  • Programmeermine (Virgo Õitspuu)
  • Tehnilise graafika algkursus (Virgo Õitspuu)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • English Debate and International Politics (Julia-Marie Votava)
  • Programmeerimise algkursus (Eha Vaard)
  • Efektiivne suhtlemine (Heidi Antons)
  • Kergejõustik (Virgo Õitspuu)
  • Filmilugu 
  • Disainmõtlemine ja õpilasfirma loomise alused (Kätlin Merisalu)
  • Rahatarkus
  • Projektijuhtimine (Maiko Kesküla)
  • Demokraatia, poliitika ja valitsemine (Uku Valner)
  • Religiooniõpetus II
  • Lisakursus matemaatikas (Eha Vaard)
  • Globaliseeruv Maailm
  • Inglise keele riigieksamiks valmistumine (Kaidi Aabla ja Liivi Aare)
  • Matemaatika riigieksamiks valmistumine I

Paide Gümnaasiumi valikkursuste valimise kord.

Valikainetele registreerumine ning täpsem info sisu ja toimumise kohta leiab Stuudiumist.

I õppeperioodil

  • Praktiline kunst (Madli Liiva)
  • Prantsuse keel I (Kaidi Aabla)
  • Elu Keemia (Merike Einma)
  • Filosoofia I (Maiko Kesküla)
  • Kasutajakeskne disain ja prototüüpimine (Virgo Õitspuu)
  • Sissejuhatus arhitektuuri (Elo Kiivet)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Helitehnoloogia alused (Lauri Lugu)
  • Ultimate Frisbee ja saalihoki (Virgo Õitspuu)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali)
  • Suhtleme vene keeles (Iren Šarapova)
  • Matemaatika AB kursus (Lilia Ottenson)
  • Inglise keele lisakursus (Liivi Aare)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • Noortejooga algajatele (Kristin Kuhlap)
  • TORE (Heidi Antons, Inge Jasner)

 

II õppeperioodil

  • Prantsuse keel II (Kaidi Aabla)
  • Eesti elukooslused (Merike Einma)
  • Filosoofia II (Maiko Kesküla)
  • Tarkvara arendus ja testimine (Virgo Õitspuu)
  • Joonestamine (Paide Kunstikool)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali, Kaur Pennert)
  • Matemaatika AB kursus (Lilia Ottenson)
  • Inglise keele lisakursus (Liivi Aare)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • Noortejooga algajatele (Kristin Kuhlap)
  • Conversational English (Julia-Marie Votava)
  • Säästev renoveerimine (Rainer Eidemiller)
  • Psühholoogia
  • Vaimne tervis
  • Tähendusi täis maailm (Riin Luks)
  • Liiklusteooria alused (Merike Laas)
  • Fotograafia
  • Produtseerimine (jätkukursus helitehnoloogiale) (Lauri Lugu)
  • Suured küsimused väikeses plaanis (Uku Valner)
  • Religiooniõpetus I

 

III õppeperioodil

  • Prantsuse keel III (Kaidi Aabla)
  • Praktiline keemia (Merike Einma)
  • Kõnekunst (Ellen Rosimannus, Martha-Beryl Grauberg)
  • Programmeermine (Virgo Õitspuu)
  • Tehnilise graafika algkursus (Virgo Õitspuu)
  • Meditsiin (Järvamaa haigla)
  • Hääleseade ja solistilaul (Teele Tali)
  • Vokaalansambel/koor (Teele Tali)
  • Koolileht Novus (Martha-Beryl Grauberg)
  • Kooliraadio (Martha-Beryl Grauberg)
  • English Debate and International Politics (Julia-Marie Votava)
  • Programmeerimise algkursus (Eha Vaard)
  • Efektiivne suhtlemine (Heidi Antons)
  • Kergejõustik (Virgo Õitspuu)
  • Filmilugu 
  • Disainmõtlemine ja õpilasfirma loomise alused (Kätlin Merisalu)
  • Rahatarkus
  • Projektijuhtimine (Maiko Kesküla)
  • Demokraatia, poliitika ja valitsemine (Uku Valner)
  • Religiooniõpetus II
  • Lisakursus matemaatikas (Eha Vaard)
  • Globaliseeruv Maailm
  • Inglise keele riigieksamiks valmistumine (Kaidi Aabla ja Liivi Aare)
  • Matemaatika riigieksamiks valmistumine I